Tato lokalita je ideální jak pro letní, tak zimní sporty.

V letních měsících jsou Krušné hory velmi vyhledávanou lokalitou cyklistů a také pěších turistů. V okolí na Vás čeká velký výběr značených turistických i cyklistických stezek různé délky.

Mezi nejoblíbenější trasy patří naučná stezka Blatenský příkop nebo Božídarské rašeliniště. Také populární se stává nově vybudovaná cyklostezka „Karlova stezka I a Karlova stezka II“ Přijeďte si projít také Abertamské naučné stezky, více podrobností nalezne zde http: www.abertamy.eu.

V létě nabízí okolí Abertam i Hřebečné mnoho dalších příležitostí pro aktivní dovolenou – houbaření v lesích plných hub, sbírání borůvek a brusinek, poznávání zajímavé a pohnutéhistorie pohraničí ( v poslední době byla vybudována řada naučných stezek ).

Lze navšívít také důl Muritus, který je zapsán na listinu světového dědictví UNESCO.

Sport

V zimě je zdejším největším lákadlem pro běžkaře nedaleká Krušnohorská magistrála, která vede po celé délce hřebenů Krušných hor.

V letošním roce můžete již upravování stop sledovat na novém webu http: www.krusnohorsketrasy.cz, www.mesto-abertamy.cz/turista/sport-a-kultura/bezecke-trasy/ Na několika místech umožňuje přechod do Německa, kde se na ni napojují tamější běžecké stopy.

Dáváte – li přednost sjezdovému lyžování, můžete využít lyžařské areály v Abertamech skiarealplesivec.com, v Perninku či na Neklidu v Božím Daru, kde si přijdou na své sjezdaři i snowboardisté a milovníci adrenalínu – snowtubing a snowkiting, velmi populární také poslední roky je skiareál v Potůčkách.

Možnosti koupání: aquapark Jáchymov, koupaliště Horní Blatná, Velký rybník Hroznětín, Děpoltovický rybník, vodní nádrž Lesík, zatopený lom Podlesí, lom Otovice, zatopený kaolinový lom Jimlíkov, vodní nádrž Přebuz, přírodní koupaliště Bílá voda, přehrada Tatrovice, rybník Šindelová – Tajch, bazén Alžbětiny Lázně, rybník Velká Anna, Koupaliště Perštejn.

V Německém Eibenstocku naleznete aquapark pro malé i velké se saunou a nebo můžete využít celodenní sunování v soulovém světě s rituály. Informace naleznete na https://www.badegaerten.de/

Blízká lyžařská střediska: Plešivec, Abertamy, Pernink Velflink, Pernink – Pod nádražím, Merklín, Jáchymov – Náprava, Nové Hamry, Nové Hamry – U řeky, Skipot – Potůčky, Novako – Boží Dar, Hranice – Boží Dar, Neklid – Boží Dar.